Dividendový aristokrat: Cincinnati Financial
- Cincinnati Financial má jednu z nejdelších řad vyplácení dividendy ze všech Dividendových Aristokratů.
- Společnost za posledních několik let zaznamenala silné výsledky.
- Bohužel je v současné době cenově nevýhodná.
Cincinnati Financial ( CINF ) zvýšila dividendu 57 let za sebou. Jedná se o dividendového Aristokrata, skupinu akcií v indexu S & P 500, s 25 a víceletými nárůsty dividend. Zde článek o všech 51 dividendových aristokratech.
Nejen to, Cincinnati Financial je také členem Dividend Kings, ještě exkluzívnější skupiny než dividendoví aristokrati. Dividend Kings zvýšily své dividendy za 50 a více po sobě jdoucích let. K dispozici je pouze 22 Dividend Kings, včetně Cincinnati Financial. Zde článek o všech dividendových králích.
Dividendová řada Cincinnati Financial je věc legend. Zdá se však, že akcie se v současné době nejeví jako vhodné k nákupu. Důvodem je skutečnost, že se ocenění v posledních několika letech značně zvýšilo, více než tempo růstu zisku.
Přehled podnikání
Cincinnati Financial je pojišťovna, která byla založena v roce 1950. Nabízí pojištění podnikání, domácnosti,automobilu a také finanční produkty jako životní pojištění, důchodové pojištění, pojištění majetku a pojištění odpovědnosti za škodu. Příjmy pocházejí z pěti zdrojů:
Společnost má ziskový obchodní model. Místo toho, aby se společnost Cincinnati Financial soustředila výhradně na produkty s vysokou marží, je ochotna vést politiku nízkých maržím. Získává vysokou úroveň zisku vysokým objemem prodejů a tržním podílem.
Kromě toho, jako pojišťovna, Cincinnati Financial vydělává peníze dvěma způsoby. Získává příjmy z pojistného na základě pojistných smluv, a také investováním svého floatu, což je velká část příjmu z pojistného nevyplaceného v pojistných událostech. To vedlo k trvalému růstu po mnoho let. Od roku 2012 do roku 2016 se Cincinnati Financial každoročně zvyšuje zisk na akcii o 6,7%. Měl by existovat prostor pro další budoucí růst.
Perspektivy růstu
V roce 2016 Cincinnati Financial zvýšila celkové tržby o 6%, ale vyšší náklady vedly k poklesu zisku na akcii o 7% za rok. Finanční výsledky zůstaly na počátku roku 2017 smíšené. Celkové tržby vzrostly o 6% během prvních šesti měsíců , což bylo způsobeno zvýšením příjmů z pojistného o 5%. Zisk na akcii se však v prvním pololetí snížil o 3% oproti stejnému období loňského roku. Cincinnati Financial má pozitivní výhled budoucího růstu. Růst by měl nadále vycházet z nových pojistek. Zvýšení cen přispělo k růstu tržeb z pojistného během prvních dvou čtvrtletí.
Stoupající úrokové sazby také podpoří společnost.
Úrokové sazby jsou již na vzestupu, což pomůže společnosti Cincinnati Financial zvýšit příjmy z jejího investičního portfolia.
Výnosy z investic se od roku 2013 neustále zvyšují a v prvním pololetí roku 2017 se zvýšily o 2%. V roce 2016 získala společnost Cincinnati Financial průměrný výnos z dluhopisů v hodnotě 4,6% před zdaněním. Pokud budou úrokové sazby nadále růst, společnost by mohla vygenerovat vyšší výnosy z investičního portfolia. Jeden potenciální negativní katalyzátor je nedávné hrozné počasí v mnoha částech USA,
včetně nedávných povodní. To ovlivnilo více oblastí zákazníků, což způsobilo vyšší ztráty. Náklady na ztráty se zvýšily o 11% v první polovině roku 2017, což je velký důvod k poklesu zisku za akcii v tomto období.
Ostré zvýšení ztrát by mohlo i nadále brzdit růst zisku společnosti Cincinnati Financial po zbytek roku 2017.
Konkurenční výhody a výkonnost v recesi
V pojišťovnictví neexistuje mnoho identifikovatelných konkurenčních výhod, kromě uznávání značky. Neexistují příliš velké překážky pro vstup do pojištění, což vede k velké konkurenci.
Naštěstí Cincinnati Financial má desítky let zkušeností a vybudovala úzké vztahy se svými zákazníky.
Pojišťovny nejsou imunní vůči ekonomickému poklesu. Cincinnati Financial nemá obchodní model odolný vůči recesi. Zisk na akcii během Velké recese je níže:
- Zisk na akcii za rok 2007 činil 3,54 USD
- Zisk na akcii za rok 2008 činil 2,10 USD (41% pokles)
- Zisk na akcii za rok 2009 činil 1,32 USD (37% pokles)
- Zisk na akcii za rok 2010 činil 1,68 USD (27% nárůst)
Jak vidíte, od roku 2008-2010 se zisky výrazně snížily. Ovšem i během recese společnost zůstala zisková, což jí umožnilo každoročně i nadále zvyšovat dividendy.
Společnost se v roce 2010 těšila silnému oživení poté co recese skončila.
Ocenění a očekávané výnosy
Akcie společnosti Cincinnati Financial si vedly velmi dobře po dlouhou dobu. Cena akcií se za posledních pět let zdvojnásobily. Pokud se podíváme dále, $ 1 investovaný do akcií v roce 1987, by měl hodnotu
více než 50 dolarů včetně reinvestovaných dividend.
Akcie za posledních 30 let překonávaly širší index S & P 500. Nicméně růst společnosti byl v posledních letech utlumen, což znamená, že nyní se obchoduje za poměrně vysoké ocenění. Cincinnati Financial má v současné době poměr ceny a zisku 22, což je více než víceletý průměr. Podle Value Line měla akcie průměrný poměr ceny a zisku 16 od roku 2001.
To znamená, že společnost Cincinnati Financial se v současné době obchoduje s 37% prémií nad 16letým průměrem. Obchoduje se o 150% výše než je její desetileté historické ocenění. Kromě změn v poměru ceny k zisku budou výnosy generovány z růstu výnosů a dividend. Potenciální rozpis celkových výnosů je následující:
- 3% -5% růst výnosů z pojištění
- 1% -2% růst příjmů z investic
- 1% růst marže
- 2,6% dividendový výnos
Za předpokladu stejného ocenění, celkové výnosy by mohly dosáhnout přibližně 8% -11% ročně. Nicméně, pokud ocenění společnosti Cincinnati Financial bude vyšší než jeho historický průměr, mohlo by to výrazně snížit výnosy akcionářů.
Akcie Cincinnati Financial mají silnou reputaci díky své dlouhé historii růstu dividend. Během posledních několika let se její růst dividend zpomalil spolu s růstem zisku. Například od roku 2012 do roku 2016 společnost navýšila své pravidelné dividendy o 3% ročně. S aktuálním výnosem z dividend 2,6%, akcie nenabízejí atraktivní mix výnosů z dividend a růstu.
Závěrečné myšlenky
Cincinnati Financial je stálou firmou s konzistentní výplatou dividend a schopností každoročně zvyšovat dividendu. Zatímco společnost má silný obchodní model a je solidně zisková, zdá se, že není obzvláště atraktivní akcií z hlediska hodnoty, výnosu nebo růstu. Celkově investoři, kteří mají zájem o nákup akcií, by určitě měli počkat na nižší ocenění a vyšší dividendový výnos.
Zdroj: suredividend.com