Jak začít – Poměrové ukazatele

Ondřej

Už nějaký ten pátek se věnuji investování. Patřím mezi takzvané drobné investory a založením stránek investicnigramotnost.cz chci ukázat, že to může dělat opravdu každý

Mohlo by se vám líbit...

4 Responses

  1. Cipisek napsal:

    Zdavim Ondreji.Chci se zaptat jak a kde zjistim,ze spolecnost nepokryva vyplacenou dividendu dluhem?
    A jeste jedna otazecka.Pokud je payout ratio vetsi nez 100% doporucujes ,aby se investor zacal zajimat kde bere spolecnost penize.Kde a jak tyto informace zjistim?Omluva za divne otazky ,ale nikdo uceny z nebe nespadl.Diky za odpoved-pekny den.

    • VSbrok napsal:

      Dobrý den,
      odpovedi na Vaše otázky nejsou jednoduché, protože to závisí na typo společnosti na kterou se díváte.

      Jednoduchá odpověď by asi byla: podívejte se jaké má společnost „volné prostředky“ (FFO), tedy kolik jí zbyde když vše zaplatí. Pokud Vám vyjde záporné číslo, tak si firma na své výdaje nevydělala, tedy musela si na něco půjčit, ať už divi nebo cokoliv jiného. Problém ale je, že toto je hrozně hrubé hodnocení a NELZE! to paušalizovat na všechny společnosti. A už vůbec to NELZE! použít na všechny sektory.

      Složitě by se dalo říct, že co sektor (máme jich 11), to jiný pohled na firmu – výsledovku (balance sheet).

      Sledujte nás dál, v některém z následujících článků si rozebereme výsledovku (balance sheet) firem a povíme si víc o tom na co si dát pozor…

  1. 18.9.2017

    […] – sloupec I. A následně sleduji mnou vybrané parametry. Některé z nich již zmiňoval Ondra ve svém článku. Já ke klasickým P/E, P/B, atd., ještě přibírám EPS, PEG a některé další. Též se […]

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

%d bloggers like this: